Lastik seçimi ve lastik depolama hizmeti

Karavana dönüştüreceğiniz aracın en önemli güvenlik kriterlerinden biridir lastikler, çoğu zaman önemsenmez çok ucuzuna kaçılır ama sizi tüm yol şartlarında aracınız ile birlikte üzerinde taşıyan bir aksesuardır lastikler.

Bu yüzden lastik seçimini ayrı bir adım olarak girmek istedik. 

Lastik Seçimi

Lastik markaları ve çeşitleri o kadar fazlaki aralarından seçim yapmak aslında oldukça güç. Ancak bu seçimi bizim için kolaylaştıran bir site var  kolayoto.com

kolayoto.com' a girdiğinizde, lastik seçimini kolaylıkla yapabilmeniz için hem aracın marka-modeline göre hemde lastik ebadını biliyorsanız lastik ebadına göre size uygun lastikleri bulmak için bir arama menüsü bulunuyor ekran görüntüsü şu şekilde;

Lastik ebatınızı lastik üzerinden öğrenebilmek için aşağıdaki resimdeki bilgiyi kullanabilirsiniz.

 

 

Lastik ebatınızı seçip hemen bul düğmesine tıkladığınızda aşağıdaki resimde görüldüğü gibi seçilen ebata uygun olan lastikler listeleniyor,

Lastik detayına girmeden liste üzerinde, lastiğin AB etiket bilgilerini görebilirsiniz, üzerine geldiğinizde etiket bilgilerinin ne anlama geldiğini detaylıca görebiliyorsunuz.

 

 

Lastik detayına girdiğinizde ise şu şekilde bilgilere hızlıca ulaşabiliyorsunuz;

Aradığınız kriterlerde bulduğunuz ürün sayısı birden fazla ise ve karar vermekte zorlandıysanız, karşılaştırma tabosunu kullanıp son seçiminizi yapabilirsiniz, ürünlerin listelendiği sayfada karşılaştırma listeme ekle tuşuna bastığınızda o ürün karşılaştırma tablonuza ekleniyor ve resimdeki gibi ürünleri bir sayfada görerek özellik kıyaslaması yapabiliyorsunuz.

Biz bu anlattığım adımları kullanarak kendi bütçemize uygun bir lastik seçimi yaptık, ürünü yakın bulduğum bir bayiye site üzerinden yönlendirdim, lastikler sitede yazıldığı süre içerisinde kargoya verildi ve bayiye geldi bizde aracı götürüp montajını yaptırdık.

Bu siteyi seçmemizde, site üzerinden sorduğum sorulara anında dönüş alabilmem, lastik depolama hizmetinide aynı şekilde sunması (Birazdan detaylıca anlatacağız) ve şu resimde görülen özellikleri de etken oldu.

Siteye ulaşmak için tıklayınız

Lastik Depolama Hizmeti

Aracımızda arkadaki lastikler 2'şer adet olduğu için toplamda stepne ile birlikte 7 adet lastik bulunduğu için, lastik depolama hizmeti bizim için hayati önem taşıyan bir özellik.

Karavana taşınıpta 7 adet lastiği karavanda taşımak imkansız ;) dolayısı ile ya tanıdıklarınıza baş vuracaksınız bu durum için yada kimseyi rahatsız etmeden kolayoto.com' dan lastik depolama hizmeti satın alacaksınız. 

Kolayoto lastik depolama hizmetinin faydası ise lastikleri bulunduğunuz yere ücretsiz olarak göndermesi ve eski lastiklerinizi bulunduğunuz yerden ücretsiz alması. 

Sistem kısaca şu şekilde çalışıyor;

1) KolayOto Lastik Depolama Hizmeti'nden satın aldığınızda size 4 lastik için lastik poşedi ve gönderi fişi adresinize iletiyorlar.

2) Eski lastiklerinizi size iletilen poşetlere koyarak, gönderi fişi ile kolayca ve ücretsiz olarak KolayOto Özel Depolama adresine kargoluyorsunuz.

3) Lastikleriniz KolayOto Özel Depolama adresine ulaştığında size e-posta ile bilgi veriyorlar. Ayrıca lastikleriniz "Lastik Depolama Hizmeti" süresi boyunca sigortalıyorlar.

4) Lastiklerinizi yeniden istediğinizde dilediğiniz zaman size ücretsiz olarak geri kargoluyorlar.

dikkat

! Eğer bizim gibi 7 adet lastiğe sahipseniz 2 adet lastik depolama hizmeti almak durumundasınız

çünkü 1 adet lastik depolama hizmeti 4 adet lastiği kapsıyor !

Kolayoto lastik depolama hizmetine ulaşıp daha detaylı bilgi almak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Önceki Adım

Karavan Çeşitleri ve Karavan Seçimi

Devamı
Sonraki Adım

Karavan dönüşümüne hazırlık

Devamı